Uniekerk

Vrijzinnig? Eigentijds en praktisch geloven!

Voorgangers

(Vrijzinnig) Hervormde Predikanten die hebben gediend in de Uniekerk te ’s-Gravenzande

1902 – 1911 Ds A.M.E. Jungius (geeft tijdelijke bijstand)
1911 – 1913 Ds A.D. Wempe (geeft tijdelijke bijstand)
1913 – 1920 Ds A. E. F. Junod, geboren 26 mei 1876
1920 – 1926 Ds J.P. de Graaff
1926 – 1931 Ds A. E. F. Junod, geboren 26 mei 1876
1931 – 1935 Ds J. W. van Nieuwerhuizen, afkomstig van Kooten (Zeeland), bevestigd 28 december 1931 als hervormd predikant te ’s-Gravenzande en vertrekt 17 juni 1935 naar Nijmegen
1936 – 1942 Ds A. G. van Wijk, komt 16 januari 1936 als emeritus predikant van Berkenwoude en wordt  te ’s-Gravenzande bevestigd. Vertrekt 5 mei 1942 naar Bolsward,
1942 – 1945 Ds J. van Dijk, geboren 9 januari 1913, afkomstig van Zaltbommel, wordt te ’s-Gravenzande bevestigd op 28 oktober 1942 als hervormd predikant en vertrekt 8 augustus 1945 naar Monster (Geref Bond)
1945 –            Ds W.C. van de Lecq
1945 – 1947 Ds R.S. Boonstra, beroepen van Oostenletters en wordt bevestigd 12 november 1945 te ’s-Gravenzande. Vertrekt 3 oktober 1947 naar Arnhem. 
1947 – 1953 Ds M. J. Wagenvoorde, geboren 6 maart 1914, beroepen te Neede wordt 12 november 1947 bevestigd te ’s-Gravenzande. vertrekt 27 september 1953 naar Zwolle
1953 – 1954 Ds  L. de Jong
1954 – 1957 Ds W. de Weerd, geboren 30 september 1918, afkomstig van Nuis-Niebert en bevestigd 14 februari 1954 te ’s-Gravenzande en vanhier vertrokken 1 september 1957 naar Oostvoorne.
1960 – 1962 Ds H.E. Sterringa, geboren 19 maart 1922, afkomstig van Drempt  Gld) en bevestigd als hevormd predikant te ’s-Gravenzande 24 november 1960, vertrokken mei 1962  naar Tiel. Noodvoorziening van de Nederlandse Hervormde Kerk
1963 – 1964 Ds. G. Verschragen, geboren 23 mei 1930  Nederlandse Hervormde Kerk Buitengewone Gemeente in wording
1965 – 1971 Ds. G. Verschragen, geboren 23 mei 1930, bevestigd als hervormd Predikant te Blijham 15 juni 1958, bevestigd als hervormd predikant te ’s-Gravenzande (deelgemeente) 13 januari 1963, bevestigd als hervormd predikant te Sittard 14 maart 1971, emeritus 1 juni  1992
1972 – 1980 Ds . L. Hoving, geboren 11 maart 1915, kandidaat 1941, bevestigd als hervormd predikant te Lippenhuizen 26 april 1942, bevestigd als hervormd predikant te Assen 22 september 1946, bevestigd als hervormd predikant te Loppersum 1 oktober 1950, bevestigd als hervormd predikant te Ruurlo 21 jul 1957, bevestigd als hervormd predikant te Gorinchem 13 nov 1966, bevestigd als hervormd predikant te ’s-Gravenzande (deelgemeente) 15 oktober 1972, emeritus 1 mei 1980.
1981 – 1987 Ds. C. de Groot, geboren 17 augustus 1922, bevestigd als hervormd predikant te  Brouwershaven 16 september 1956, bevestigd als hervormd predikant (bgw. werkz. kerk in haar geheel (hervormde gemeente Paramaribo) 2 okt 1960,  bevestigd als hervormd predikant te Lekkerkerk 27 september 1970, bevestigd als hervormd predikant te ’s-Gravenzande (b.w.) 1 februari 1981 
1988 - 2002 Ds. H. Buning, geb. 14 september 1939, bevestigd 7 juni 1970 als hervormd predikant te Holwerd/Waaxens-Brantgum/Blija, bevestigd 7september 1975 als hervormd predikant aan de Lebuinuskerk te Deventer , bevestigd 6 maart 1988 als hervormd predikant te ’s-Gravenzande (b.w.), emeritus 29 september 2002
2003 – 2006 Mw. Ds. W.H. Roobol, geboren 10 september 1954, bevestigd als hervormd  predikant  Langezwaag 12 september 1982, bevestigd als hervormd predikant Oisterwijk en Helvoirt 9 november 1986, eervol ontheven als hervormd predikant met bev. 1 oktober 1994, bevestigd als hervormd predikant te ’s-Gravenzande 10 augustus 2003 en in 2006 met ziekteverlof
2008 -            Mw. Ds. C.A. Schoonenberg-Lems, geboren 24 juli 1966, bevestigd als vrijzinnig predikant op 15 juni 1997 te Maasdijk (tot 1 september 2008), bevestigd als vrijzinnig predikant te Sliedrecht op 17 januari 1999 (tot 1 september 2008), bevestigd als vrijzinnig predikant (NPB) te Hardinxveld-Giessendam op 18 februari 2001 (tot 1 oktober 2008), bevestigd als vrijzinnig predikant te ’s-Gravenzande op 21 september 2008, bevestigd als gemeentepredikant (PKN) te ’s-Gravenzande op 16 mei 2010.

Met dank aan de archivaris de heer A. van Vliet van de Dorpskerk te 's-Gravenzande die dit overzicht aanbod op het 110-jarig jubileum van de Uniekerk op 20 januari 2013!